музика

Отплови „Панонскиот морнар“: Балканот се простува од Ѓорѓе Балашевиќ

Elena Daskalova
Повеќе српски и хрватски медиуми, меѓу кои и Дневник.хр, ја објавија веста дека легендарниот Ѓорѓе Балашевиќ починал на 68-годишна возраст. Тој бил позитивен на коронавирусот...

Васил повторно оди на Евровизија

Elena Daskalova
Минатата година на Евровизија требаше да нè претставува пејачот Васил Гарванлиев со песната „You“, но поради ситуацијата со пандемијата, фестивалот се одложи. Во прв момент,...

Една година по Мари, Роксет остана без уште еден член

Elena Daskalova
Минатиот декември, шведската група Роксет со тага објави дека почина Мари, вокалот и заштитното лице на бендот. Сега почина и нивниот тапанар, Пеле Алсинг. Тажната...