Ден

Агентот на Модриќ разговара за негов трансфер во Милан?

Најдобриот светски фудбалер за минатата година, ѕвездата на Реал Мадрид, Лука Мордиќ би можел да се пресели во Милан, шпекулираат медиумите.

Модриќ ја одби понудата на неговиот сонародник Звонимир Бобан, но сега, италијанските медиуми пишуваат дека агентот на Модриќ е виден во Милано како влегува во просториите на Милан.

Инаку Модриќ има уште една сезона од актуелниот договор со Реал Мадрид. Тој заработува 12,5 милиони евра годишно во „кралскиот клуб“, плата што најверојатно нема да може да ја добие во Милан.

Можеби ќе ве интересира:

Таткото на Ноле: Димитров е виновен за заразата

Надал: Не сакам да гледам натпревари без навивачи, ништо не може да ја замени нивната енергија

Арсенал во преговори со Обамејанг за да го задржи до 2023 година

×

Следете не