Ден

Александра Скорниева пронајдена во добра здравствена состојба, со мала повреда

Дваесет и деветгодишната Александра Скорниева, која од вчера утрото беше исчезната е најдена жива и здрава.

СВР Велес ја потврди информацијата дека таа утрово е најдена кај мостот на браната на езерото Младост. Таа е во добра здравствена состојба и е контактибилна, со мала повреда на телото.

Скорниева ја пронашле граѓани кои самоиницијативно организирале групи за потрага на исчезнатата девојка и успешно ја нашле во провалија под мостот на браната. За нејзиното исчезнување алармираше нејзината сестра преку социјалните мрежи.

Можеби ќе ве интересира:

Полициски час од недела во 11 часот до вторник во 5 наутро

Во последен час се разговара за 58 часовниот викенд карантин

Александар Тодески

Чулев: Очекуваме зголемен број на мигранти со олабавувањето на мерките

×

Следете не