Ден

Алиша Кис ги водеше Греми без шминка и воодушеви и на прагот од четвртата деценија

Популарната пејачка многумина ја сметаат за предводничка на „no make-up“ трендот. Имено, Алиша Кис веќе неколку години на важните случувања се појавува без шминка и со својот пример на жените ширум светот им докажува дека не им е потребна шминка за да се сакаат самите себе.

https://www.instagram.com/p/B7z9UjbAO13/

Ништо поразлично не беше ниту нејзиното појавување на Греми. Таа буквално ја збесна публиката облечена во долг, светкав фустан кој ја следеше линијата на телото.

https://www.instagram.com/p/B70hJ4dieef/

Како водителка, таа се пресоблече неколку пати, а во фокусот беше нејзиното лице и необичната фризура.

Можеби ќе ве интересира:

Како да исчистите пегла која загорела?

Во продажба е најновото издание на енигматскиот магазин „Лавиринт“

Александар Тодески

Интервју со Ристиќ: Состојбата со фрлањето ѓубре е полоша, но има повеќе граѓани кои прават акции

×

Следете не