Ден

Анастасија со нова балада за сите девојки кои биле повредени во љубовта (ВИДЕО)

„Ова е песна за девојките кои поминале во емотивен однос, кои нижеле грешка по грешка и доцна сфатиле што добиваат, а што губат. Со времето ќе помине болката или ќе научите да живеете со неа. Среќата е секогаш тука некаде, чека да ѝ дозволиме да се приближи. Пуштете ја. Колку и да изгледа безнадежно во некој момент, важно е да знаеме дека секого го чека неговата среќа“, вели Анастасија Ражнатовиќ во описот на својата нова песна.

Овојпат младата балканска ѕвезда одлучи да ја изненади публиката со моќна балада наменета за сите жени и девојки кои некогаш биле повредени и оставени.

Музиката и аранжманот се повторно на Дарко Димитров, додека текстот го напиша Александра Милутиновиќ.

Можеби ќе ве интересира:

KNOCKED ME DOWN на Галоски – летен хит кој веќе го освојува Балканот

Во продажба е првиот број на енигматскиот магазин „Лавиринт Плус“

Александар Тодески

Нега на кожа по примерот на Мерилин Монро

×

Следете не