Ден

Ана Ивановиќ донирала 35 респиратори за Србија

Ана Ивановиќ испрати важна порака до своите следбеници на социјалните мрежи, a за нејзините зборови и понатаму се зборува низ целиот свет.

Откако донираше 35 респиратори на Србија за време на пандемијата со коронавирус, Ивановиќ објави на својот Инстаграм профил.

– Седете внатре! Многу луѓе ширум светот сега се борат, се чувствуваат исплашено и несигурно. Затоа е поважно од кога и да било да останете поврзани, мирни и сочувствителни! Потсетете се да бидете благодарни за денешниот ден – напиша поранешната тенисерка.

https://www.instagram.com/p/B-M-2AWgMmL/?utm_source=ig_embed

Можеби ќе ве интересира:

Таткото на Ноле: Димитров е виновен за заразата

Надал: Не сакам да гледам натпревари без навивачи, ништо не може да ја замени нивната енергија

Арсенал во преговори со Обамејанг за да го задржи до 2023 година

×

Следете не