Ден

Брачен пар од Струга убиени во Мелбурн (ВИДЕО)

Ветон Мусаи (29) по потекло од Струга и неговата сопруга Линдита Мусаи биле застрелани во нивниот дом во Мелбурн на 31 декември.

Линдита (25) починала на лице место, а Ветон наредниот ден во болница.

Единствениот осомничен за крвавиот чин е таткото на убиената Линдита кој има прострелна рана која си ја нанел обидувајќи се да се самоубие откако ги убил ќерката и зетот.

Можеби ќе ве интересира:

Забелешките на Венецијанската комисија за Законот за јазиците ќе се анализираат по изборите

Stefanija Kuzmanovska

Дрецун: Постои бугарски шпионски центар во Скопје, Бугарија да престане со идејата за враќање на Санстефанскиот договор

Никола Поповски

Пендаровски-Ривлин: Двете држави ја споделуваат трагедијата на Холокаустот

Stefanija Kuzmanovska