Ден

Бројот на починати од коронавирусот во Турција се искачи на 59

Бројот на починати од последиците од коронавирусот во Турција се искачи на 15 и сега изнесува 59, изјави министерот за здравство, Фахретин Коча.

Тој на Твитер објави дека бројот на инфицирани лица од Ковид-19 се зголемил за 561, што значи дека вкупно 2.433 лица се заразени со новиот коронавирус.

Можеби ќе ве интересира:

Зошто лекарите сe почестo се разболуваат од коронавирусот?

Брнабиќ: Доколку е потребно, ќе воведеме уште поригорозни мерки

Нова анкета: Бајден води пред Трамп

Stefanija Kuzmanovska
×

Следете не