Ден

Васил со „YOU“ ја кани цела Европа на танц

Денеска, на 8 Март, излезе официјалниот видео-спот и премиерно беше објавена евровизиската песна „You“ со која Васил Гарванлиев ќе нè претставува на Евровизија.

„Со тебе или YOU ја доживувам како покана за танцување, покана да се конектираме да го славиме живтот и сегашниот миг. Без разлика што и да ни се случува во моментот- продолжете да играте во ритамот на животот. Сведоци сме дека не живееме во идеално време, но постојат магични моменти кои поминуваат без да забележиме и залудно ги трошиме. Длабоко верувам дека сѐ започнува од нас, и дека ние сме првиот чекор, кој за другите може да значи инспирација и почеток за нова приказна. Мојата само што започна!“, напиша тој на неговиот профил на Фејсбук.

https://www.youtube.com/watch?v=xPZumQQExQc&fbclid=IwAR2So1JC-1F-_5bKUCtai0mWsp1hi7lkWGGzKQbq2L5KvUyvnN0GfefTuLw&app=desktop

Можеби ќе ве интересира:

Бидете одговорни: Пандемијата уште не е готова

Шопинг во време на пандемија: Како да тестирате парфеми безбедно?

Како да исчистите пегла која загорела?

×

Следете не