Ден

Венгер: Баерн едноставно го украде Гнабри од Арсенал

Поранешниот тренер на Арсенал, Арсен Венгер, зборуваше за крилниот напаѓач на Баерн, Серж Гнабри.

-Овој човек нема реална граница на неговата способност. Гнабри има брзина, моќ, техника, интелигенција, но понекогаш тој бара лесен начин. Тоа беше неговиот проблем. Го испратив во Вест Бромвич и воопшто не функционираше. Да бидам искрен, ми се чини дека имавме договор со него, а Баерн едноставно го украде од Вердер Бремен, изјави Венгер.

Французинот кажа дека во Арсенал биле убедени дека Гнабри ќе остане во клубот.

-Ние го подготвивме и сакавме да потпишеме нов договор, претходниот договор истече и мислевме дека тој ќе остане.

Гнабри синоќа постигна два гола на натпреварот од осминафиналето во Лига на шампиони против Челзи во триумфот на Баварците со 3:0.

Можеби ќе ве интересира:

НБА може да ја намали плејоф серијата на три натпревари

Румениге: Мора да го завршиме шампионатот по крајот на пандемијата

Меси повторно го критикуваше раководството на Барселона

×

Следете не