Ден

ВИДЕО: Демонстрантите во САД украдоа тенк, полицијата се обидува да ги фати

Демонстрантите во САД искажувајќи го својот револт запалија неколку продавници, ограбуваа, украдоа дури и автомобил, но денешните видеа покажуваат дека успејале да украдат тенк и со него да газат се пред себе.

На видеото се гледа како и полицијата се обидува да ги спречи демонстрантите кои итаат низ улиците со тенкот, но тој продолжува да вози.

Во меѓувреме, се појави и информацијата дека поради страв од упад во Белата куќа, претседателот Доналд Трамп, првата дама Меланија и нивниот син биле засолнети во еден од бункерите под Белата куќа.

https://twitter.com/holytlou/status/1267407866463469569

Можеби ќе ве интересира:

Вакцината за коронавирус ќе се дава во две дози, велат научниците

Александар Тодески

Минеаполис: Расформирање на полицијата – Се спрема нов модел на јавна безбедност

Александар Тодески

Тропската бура Кристобал ја погоди Луизијана

Александар Тодески
×

Следете не