ВИДЕО: Ибрахимовиќ слави 500 гола со „Јутро је“ од Нада Топчагиќ

Најдобриот фудбалер во редовите на Милан, Златан Ибрахимовиќ по вчерашното постигнување над 500 гола во својата професионална кариера, прослави со „Јутро је“ од легендарната Нада Топчагиќ.

Видеото го објави на Инстаграм, а неговиот тим Милан, веднаш истото го постираше и на социјалната мрежа Твитер.

https://twitter.com/ACMilanGoleador/status/1358485262762979334
loading...

Останати вести

ВИДЕО: Роверот на НАСА слета на Марс

admin

Заев од Пустец: Македонците во Албанија се школуваат на својот мајчин јазик

admin

Милан останува на лидерското место во Серија А

admin