Ден

(ВИДЕО) Полицијата повторно го уапси „момчето со кучето“, овој пат без миленикот

Момчето што минатата недела беше уапсено затоа што го шеташе својот миленик за време на полициски час повторно беше уапсено од страна на полициски службеници, бидејќи се шетал за време на полициски час, овој пат без својот миленик.

Како што може да се види на видеото, полициските службеници повторно не носат заштитна опрема, а овој пат имаше реакција и од момчето.

„Ништо не му направив, му реков дома си одам, тука живеам“, се слуша момчето како им кажува на полицајците.

Можеби ќе ве интересира:

Полициски час од недела во 11 часот до вторник во 5 наутро

Во последен час се разговара за 58 часовниот викенд карантин

Александар Тодески

Чулев: Очекуваме зголемен број на мигранти со олабавувањето на мерките

×

Следете не