ВМРО-ДПМНЕ преку ребрендирање ќе се обиде да ја сплоти партијата, а потоа и нацијата

Обединување во партијата е мисијата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски преку новиот концепт „Македонија за сите луѓе“ кој денеска, во предвечерието на роденденот на опозициската партија ќе биде претставен во Охрид.

Опозицијата ќе биде присутна и на терен преку повеќе активности, со кои сметаат дека ќе остварат политики што ќе овозможат заштита на националните, општествените и државни интереси.

Освен новата политичка стратегија со која ВМРО-ДПМНЕ ќе се обиде да се врати на власт на следните избори, Ден дознава и дека ќе бидат презентирани и новите партиски бои – ребрендирање со кое партијата сака да се обрати на сите десничари и центар-десничари.

Од опозицијата не даваат повеќе информации, само посочуваат дека сето она што како новитет следи од нив ќе биде презентирано вечерва од лидерот Мицкоски.

loading...

Останати вести

Србија ќе даде 8000 вакцини Фајзер за Македонија

Elena Daskalova

Русите понудиле вакцини против Ковид-19 на владата, но не добиле одговор

admin

Филипче: Не излегувајте по 18 часот, славењето може да почека, здравјето не

admin