Ден

Во Ломбардија 2500 новозаразени со новиот коронавирус

Бројот на случаи на инфекција со коронавирус во Ломбардија, северна Италија, денес е зголемен за околу 2.500, според регионалниот гувернер, Атилио Фонтана.

„За жал, денешните бројки не се добри. Има голем пораст во однос на претходниот ден, изјави Фонтана пред новинарите.

Вкупниот број на заразени вчера беше 32.346, по зголемувањето од 1.643 лица.

Можеби ќе ве интересира:

Во Шпанија починаа 832 луѓе за еден ден

Stefanija Kuzmanovska

Трамп: Компанијата „Џенерал моторс“ да почне да произведува респиратори

Stefanija Kuzmanovska

Американска компанија направи уред кој тестира коронавирус за пет минути

Stefanija Kuzmanovska
×

Следете не