Втора Парада на гордоста во Скопје

На 26 јуни, сабота, ќе биде одржана втората Парада на гордоста во Македонија, во главниот град.

Првата се одржа во 2019 година, а во 2020 сите вакви јавни настани беа одложени поради состојбата со ковид-19.

Оваа година, Парадата се одржува под мотото „Вон ѕидовите“. Парадата ќе ја отвори евровизискиот претставник Васил Гарванлиев. Истото го направи Тамара Тодевска во 2019, која истата година ја претставуваше Македонија на фестивалот, со песната „Proud“.

loading...

Останати вести

Продолжува седницата за спорот меѓу Владата и Макпетрол

admin

Растурена забава во стан во Скопје, дел од гостите консумирале наркотици

admin

Зборуваме за вакцините: Синовак

Elena Daskalova