Ден

Ги следите ли на Инстаграм? Овие познати личности ќе ви ја направат изолацијата позабавна

Самоизолацијата која се наметна од пандемијата со коронавирусот за многу познати личности стана причина да бидат поактивни на социјалните мрежи.

И додека некои повремено објавуваат фотографии со долги пораки за заштита или поздрав кон фановите и семејството, некои ѕвеезди отидоа чекор понатаму па секојдневно ги забавуваат своите фанови и се обидуваат да ги орасположат во овие стресни моменти.

Мајли Сајрус

Своето дневно шоу го нарекува Bright Minded Miley, а оди на Инстаграм од понеделник до петок, а во него гостуваат и други познати личности како Деми Ловато и Хејли Бибер. Во шоуто разговараат за психолошкото здравје, поп културата, шминка и многу други теми.

Карди Би

View this post on Instagram

I said what I said

A post shared by Cardi B (@iamcardib) on

Раперката нема свое шоу како Мајли, но често се јавува преку Инстаграм Лајв и IGTV видеа во кои искрено се обраќа на својата публика, разговара за моментално актуелните теми на претпознатлив уребесен начин.

Џон Мајер

https://www.instagram.com/tv/B-AoRLhFsRX/?utm_source=ig_embed

Пејачот секоја недела има свое шоу, Current Mood во кое исто така му се придружуваат познати личности.

Заедно дома

Светската здравствена организација и Global Citizen со заеднички сили го креираа профилот Together at Home на кој познати личности како Камила Кабејо и Шон Мендез одржуваат мини концерти или одговараат на прашања како што тоа го направи актерката Прјанка Чопра.

Можеби ќе ве интересира:

Овие се четирите најемпатични хороскопски знаци

Кристина Денесовска

Ќе ви го расипе расположението: Одбегнувајте ги овие парчиња облека во изолација

Кристина Денесовска

Сите сме преплашени: Помошникот на кралицата Елизабета позитивен на коронавирусот

Кристина Денесовска
×

Следете не