Ден

Грабеж во аптека во Ново Лисиче

Во скопската населба Ново Лисиче синоќа била ограбена аптека.

Вооружениот сторител влегол во аптеката пред да ја затворат и заканувајќи им се на вработените го земал прометот.

Грабежот се случил околу 22 часот.

Можеби ќе ве интересира:

Осумдневен притвор за штипјаните што тепаа девојка

Александар Тодески

Ги фатиле со марихуана и нож за време на полицискиот час

Изгубил контрола врз четирицикл, починал на лице место

×

Следете не