Ден

Домазетов: Скопје мирно, потажно снимање од ова сум немал (ВИДЕО ОД ДРОН)

Во текот на вчерашниот ден, за време на полицискито час, камерманот Љубомир Бубе Домазетов го снимаше главниот град со дрон.

Под видео записот камерманот Домазетов напиша: „Потажно снимање од ова сум немал“.

Од снимката може да се виде дека се е мирно и празно за време на пандемијата која го зафати светот.

Можеби ќе ве интересира:

Полицијата со засилена контрола дали се носат маски

Во сабота завршува вонредната состојба, почнуваат да течат роковите за избори

Почнаа со работа кафулињата и рестораните под посебни протоколи

×

Следете не