Ден

Евровизија ќе има, но само како телевизиско шоу

ЕБУ, организаторот на Евровизија и холандската национална телевизија одлучија годинашните кандидати да се претстават во ревијален телевизиски фестивал кој ќе биде пренесуван на сите национални ТВ сервиси на земјите учеснички.

Ова ЕБУ го прават за да им излезат во пресрет и на обожавателите, но и на музичките ѕвезди кои подготвија песни и настапи за изданието во Ротердам.

На шоуто домаќини ќе бидат холандските презентери на Евровизија, Шантал Јанзен, Едсилија Ромбли (Евровизија 1998 и 2007 година) и Јан Смит.

Што се однесува на нашиот претставник, МРТВ уште нема одлучено дали тој ќе нè претставува и во 2021 со нова песна или одново ќе се избере кандидат. Неколку земји, меѓу кои и соседна Србија, одлучија да останат истите претставници.

Можеби ќе ве интересира:

KNOCKED ME DOWN на Галоски – летен хит кој веќе го освојува Балканот

Во продажба е првиот број на енигматскиот магазин „Лавиринт Плус“

Александар Тодески

Нега на кожа по примерот на Мерилин Монро

×

Следете не