Ден

Елмас заминува од Фенербахче во Наполи

Додека се чека утрешната потврда дека Елиф Елмас е новото засилување на Наполи, македонскиот репрезентативец на својот инстаграм профил објави фогорафија – збогување со турскиот клуб Фенербахче.

Играчот со две срца на фотогафијата се збогуваше од клубот од Истанбул, со што кажува дека се подтотвува за новиот клуб, каде во најскоро можно време ќе биде потврден како засилување во тимот кој го предводи Карло Анчелоти.

Можеби ќе ве интересира:

Осуммина починати, 136 нови потврдени случаи на заразени со коронавирус

Малолетник прободен кај Зелен пазар во Скопје

Лични карти и пасоши во Скопје ќе се издаваат и во сабота и недела

×

Следете не