Ден

Жена пронајдена мртва во охридско, била пријавена за исчезната

Жител на охридското село Велгошти вчера околу пладне во СВР Охрид пријави дека недалеку од селото, во месноста „Чурила“, забележал починато лице.

-По извршениот увид, констатирано е дека станува збор за Д.Н.(80) од с.Велгошти, која на 07.03.2020 била пријавена за исчезната. По извршен преглед од лекар патолог било констатирано дека нема траги на насилство и дека се работи за природна смрт, информираат од СВР Охрид.

Можеби ќе ве интересира:

Осумдневен притвор за штипјаните што тепаа девојка

Александар Тодески

Ги фатиле со марихуана и нож за време на полицискиот час

Изгубил контрола врз четирицикл, починал на лице место

×

Следете не