Ден

Запален „шевролет“ во Прилеп

На 25.03.2020 во 19.50 часот во Полициската станица Прилеп, З.Б.(52) од Прилеп пријавил дека на ул.„Задарска“ во Прилеп било опожарено неговото патничко возило „шевролет“ со прилепски регистарски ознаки.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа на Полициската станица Прилеп. Се работи на расчистување на случајот.

Можеби ќе ве интересира:

Двајца скопјани казнети со по 2.000 евра

Пронајден малолетникот од Скопје кој беше пријавен за исчезнат

МВР: Вкупно 242 лица не го почитувале полицискиот час, 95 од нив приведени

×

Следете не