Ден

За 24 часа регистрирани 585 лица кои не носеле маски

Во текот на изминатото деноноќие (31.05/01.06.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија на 186 лица им се издадени решенија за изолација, а 52 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се  контроли кај лица во изолација и самоизолација, не се евидентирани лица кои не ја почитувале мерката за изолација и самоизолација. 

Исто така по однос на мерката за не носење лична заштита на лице регистрирани се 585       прекршоци.

Можеби ќе ве интересира:

Малолетник прободен кај Зелен пазар во Скопје

Уапсен 20 годишен скопјанец, носел гасен пиштол и 26 куршуми

Александар Тодески

Пукње во Чаир утрово, мотоциклист погоден во ногата

Александар Тодески
×

Следете не