Ден

Ибрахимовиќ: Ноле, бр.1!

Златан Ибрахимовиќ е еден од оние спортисти кои ретко ги признаваат успесите на останатите. Колку Швеѓанецот е самобендисан видовме пред неколку дена кога го состави идеалниот тим, секако на позиции се стави само тој.

Но, ете денеска по големото финале на Вимблдон одлучи да му се поклони на Новак Ѓоковиќ. Ибрахимовиќ му ја честиташе победата и му порача дека е број еден.

Можеби ќе ве интересира:

Таткото на Ноле: Димитров е виновен за заразата

Надал: Не сакам да гледам натпревари без навивачи, ништо не може да ја замени нивната енергија

Арсенал во преговори со Обамејанг за да го задржи до 2023 година

×

Следете не