Ден

Иранската Револуционерна гарда го уапси човекот кој објави снимка од нападот врз украинскиот патнички авион

Иранската Револуционерна гарда уапси едно лице, кое на интернет објави снимка од ударот на ракетата во украинскиот патнички авион во Ирак минатата недела, јави полуофицијалната агенција Фарс.

Агенцијата објави дека резултатите од истрагата ќе бидат претставени на јавноста, но не наведе повеќе детали.

Револуционерната гарда ја презеде одговорноста за соборувањето на авионот при што загинаа сите 176 патници и членови на екипажот.

Можеби ќе ве интересира:

Медиуми: Со Мировниот план, големите еврејски населби ќе и припаднат на еврејската држава

Никола Поповски

Јужна Кореја со петиција против коронавирусот, Северна Кореја со карантин

Никола Поповски

Кина бара извинување од дански весник: Контроверзна карикатура на кинеско знаме со коронавирус (фото)

Никола Поповски