Ден

Како да носите заштитна маска, а да не ви се замаглат очилата (ВИДЕО)

Луѓето кои носат очила, а и заштитни маски, овој период се соочуваат со предизвикот да не ги замаглат стаклата и до тоа да ја намалат видливоста низ нив.

Според лекарите во Токио, постојат начини како да го избегнете ова, кои можете да ги погледнете на видеото подолу:

Можеби ќе ве интересира:

KNOCKED ME DOWN на Галоски – летен хит кој веќе го освојува Балканот

Во продажба е првиот број на енигматскиот магазин „Лавиринт Плус“

Александар Тодески

Нега на кожа по примерот на Мерилин Монро

×

Следете не