Ден

Карантин во Индија: Полицајци ги тепаат граѓаните кои не ги почитуваат мерките за забрана на движењето (видео)

Индија деновиве донесе мерка за забрана за движење на 1,3 милијарди луѓе, поради пандемијата на коронавирус.

Полицијата презема мерка за брутално малтретирање на граѓаните со цел да се спроведе, па честопати на улиците во индиските градови, може да се забележат полициски службеници како со стапови и пендреци ги тепаат сите што не се во своите домови.

Видеа од ваквите ситуации се шират на социјалните мрежи.

Policijski cas u IndijiE TAKOO

Publiée par Milorad Milankovic sur Jeudi 26 mars 2020

"Lockdown" Breaker taking Perfect Medicines by Police🏃

Publiée par Hello Kolkata evening Newspaper sur Mardi 24 mars 2020

এবার মাস্ক না পরার জন্য, পুলিশের "দাওয়াই'😷

Publiée par Hello Kolkata evening Newspaper sur Mercredi 25 mars 2020

Можеби ќе ве интересира:

Русија: Ширењето на коронавирусот треба да престане најдоцна до крајот на април

Црно Гора контра Вучиќ: Им благодариме на Србија за помошта, но не ни требаат респиратори

Во Париз почина 16-годишно девојче од коронавирусот, се верува дека е најмладата жртва во Европа

×

Следете не