Ден

Колач со јаболка и павлака (РЕЦЕПТ)

Овој колач се прави со јаболка и со ронливо тесто, а вкусот е прекрасен и неодолив и за кратко време ќе ви стане омилен вам и на вашето семејство.

Состојки за тесто:

125 гр брашно
Една жолчка
50 гр шеќер
Еден ванилин шеќер
25 гр мелени лешници
75 гр путер

Состојките за филот, како и начинот на подготовка можете да ги погледнете ТУКА.

Можеби ќе ве интересира:

KNOCKED ME DOWN на Галоски – летен хит кој веќе го освојува Балканот

Во продажба е првиот број на енигматскиот магазин „Лавиринт Плус“

Александар Тодески

Нега на кожа по примерот на Мерилин Монро

×

Следете не