Ден

Кортни Кокс и Џенифер Анистон исти како близначки (ФОТО)

Џенифер Анистон неодамна го прослави 51-от роденден, а ѝ го честитаа многу од нејзините популарни колеги и помалку популарни обожаватели. Меѓу нив беше и Кортни Кокс.

За двете актерки одамна се знае дека се многу блиски и приватно. Кокс всушност, ја имаше една од најоригиналните честитки за Анистон. Таа објави фотографија која ги збуни сите.

„Колку и да се обидувам, Џенифер Анистон е единствена. Среќен роденден, пријателке, те сакам“, напиша Кортни.

Многумина од фановите се согласија дека на оваа фотографија тие навистина личат како да се близначки.

Можеби ќе ве интересира:

Не се во пријателски односи: Меган ги исфрли Кардашијанки

Кралското семејство се распаѓа, а принцот Чарлс доаѓа во БиХ

Харисон Форд е среќно оженет, а неговиот совет ќе ве насмее до солзи