Ден

Малолетник прободен кај Зелен пазар во Скопје

Дванаесетгодишен малолетник бил прободен со остар предмет во пределот на грбот, од непознато лице, синоќа на плочник во близина на „Зелен пазар“ во Скопје, соопшти МВР.

Малолетникот бил пренесен во Градската општа болница „Наум Охридски“ каде му биле констатирани повреди. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Можеби ќе ве интересира:

Осуммина починати, 136 нови потврдени случаи на заразени со коронавирус

Лични карти и пасоши во Скопје ќе се издаваат и во сабота и недела

Обезбедени 31 единица конвалесцентна плазма за пациенти заразени со коронавирус

×

Следете не