Ден

Манасков: Немавме решение за одбраната што ја одиграа Австријците

Крилото на репрезентацијата на ракометната репрезентација на С.Македонија, Дејан Манасков, тешко наоѓаше зборови по поразот од Австрија и елиминацијата од Европското првенство.

Манасков изјави дека клучот за поразот е многуте лесни топки кои ги добил противникот како и слабата реализација.

– Немавме решение, не бевме подготвени за таа одбрана што ја одиграа денеска. Им дадовме многу топки во раце, имаа шанси за лесни голови, не ги реализиравме нашите шанси, многу едноставно. Тоа е клучот за поразот, изјави кратко по мечот Манасков.

Можеби ќе ве интересира:

Ѓоковиќ против Федерер во нов епски дуел на Австралија опен

Никола Поповски

Управата на Ливерпул со целосна поддршка за Клоп за повторниот натпревар со Шрусбери

Никола Поповски

Уапсени пет кошаркари поради местење на натпревари, тројца од нив се од поранешна Југославија?

Никола Поповски