Ден

Мараја Кери го симна вишокот килограми, а сега открила и како

Мараја Кери неколку години се бореше со вишок килограми, но неодамна го покажа своето ново тело, на кое очигледно подолг период работела на слабеење и одржување.

Таа неодамна открила дека држи диета која многумина ја мразат, но неа ѝ е навистина ефикасна. Секојдневно таа јаде лосос со капари, бидејќи смета дека најдобро слабее кога внесува доволно протеини.

Исто така, за одржување на линијата посетува часови по аеробик и тоа најмалку трипати неделно, внесува многу зеленчук, но никогаш не јаде леб и десерти. Ако ѝ се јаде нешто благо, тогаш зема манго и боровинки.

https://www.instagram.com/p/B9CPzlSgfJw/?utm_source=ig_embed

Можеби ќе ве интересира:

Во продажба е најновото издание на енигматскиот магазин „Лавиринт“

Александар Тодески

Интервју со Ристиќ: Состојбата со фрлањето ѓубре е полоша, но има повеќе граѓани кои прават акции

Какви ритуали имаат познатите пред спиење?

×

Следете не