Меси: Сега сум добро, не беше така во текот на летото

Фудбалерот на Барселона, Лионел Меси призна дека се чувствувал лошо во текот на летото, но додаде дека сега е возбуден од сè што го чека.

Аргентинецот побара трансфер во текот на летниот преоден рок. Сепак, бидејќи каталонскиот клуб не се откажа од обештетувањето, Меси реши да остане на стадионот „Камп Ноу“ до истекот на неговиот договор.

„Денес се чувствувам добро. Вистината е, не беше така во текот на летото “, рече Меси.

„Причината за тоа е она што се случи пред тоа, начинот на кој заврши сезоната… Но, денес сум добро. Возбуден сум за сè што доаѓа, подготвен сум да се борам. Знам дека клубот минува низ тежок период, но јас сум расположен “.

За време на викендот, Меси го изедначи рекордот на легендарниот Пеле по бројот на голови за еден клуб, бидејќи го постигна 643-от гол за Барселона.

loading...

Останати вести

Буфон испишува нови страници во историјата на ЛШ

admin

Елмас и Алиоски ќе играат во исти клуб?

admin

ВИДЕО: Ибрахимовиќ слави 500 гола со „Јутро је“ од Нада Топчагиќ

admin