Ден

Мукоски до Милошоски: Јас го одлежав моето, а ти и оној што избега ги праќавте луѓето кај Заев

Пратеникот Крсто Мукоски во реплика му посочи на пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски дека она што денеска го кажувал е типичен пример на уплашен човек, криминалец кој еден ден ќе одговара пред законите.

„Жал ми е за партијата ВМРО-ДПМНЕ, која не можете да ја присвоите. Партијата е заложник на двајца-тројца криминалци како вас и се претвори во партија како Златна зора и радикалите на Шешељ. Ве молам ова да го пријавите. Што се однесува до 27 април, Крсто Мукоски си го одлежа своето за грешката. Жалам што такви како тебе, што заедно со оној што избега, а ги упатуваа горе луѓето и викаа целта е Заев, денеска се тука“, рече Мукоски.

А.Т.

Можеби ќе ве интересира:

Мицкоски со предлог за „шпицен кандидати“ за мандатар на идната влада, Заев ќе биде носител на листа во четвртата ИЕ

Две лица сомнителни за инфицираност со коронавирусот побегнале од Штипската болница

Ременски: Поднесов 16 кривични пријави против 6 министри и експремиер, затоа сум обвинета за „Рекет 2“