Ден

Нападнат малолетник во угостителски објект во Скопје

Во 05:00 часот утрово во угостителски објект на булеварот „Кузман Јосифовски Питу“ физички било нападнато 16-годишно момче, известува Министерството за внатрешни работи. 

Случајот го пријавил 46-годишниот Д.Т. ротидел на момчето во 08:00 часот. Од МВР известуваат декасе преземаат мерки за расчистување на случајот.

Можеби ќе ве интересира:

Тепачка во угостителски објект во Сарај

Кичевчанка си нашла неексплодирана мина во подрум

Четириесет и шест кривични пријави за лица кои не го почитувале полицискиот час

Александар Тодески
×

Следете не