Ден

Најздравиот пијалак од ѓумбир и куркума

Ѓумбирот и куркумата имаат докажани лековити својства, богати се со витамини и важни хранливи материи, кои имаат важна улога за одржување на вашиот имунитет.

Потребни ви се:

Една лажичка ѓумбир во прав
Една лажичка куркума во прав
Еден лимон
Малку бибер
Свеж сок од портокал

Подготовка:

Исцедете го сокот од лимонот и измешајте го со куркумата и ѓумбирот. Додадете го биберот. Оваа мешавина измешајте ја во една чаша свежо цеден сок од портокал. Ако ви е премногу кисело, можете да засладите со мед или друг природен засладувач по желба. Избегнете да користите бел шеќер.

Можеби ќе ве интересира:

KNOCKED ME DOWN на Галоски – летен хит кој веќе го освојува Балканот

Во продажба е првиот број на енигматскиот магазин „Лавиринт Плус“

Александар Тодески

Нега на кожа по примерот на Мерилин Монро

×

Следете не