Ден

На овие хороскопски знаци самоизолацијата тешко им паѓа

Тие веќе планираат патувања по карантинот. Како што пишуваат астролозите, личностите родени во овие хороскопски знаци се посебно погодени од ситуацијата, а особено поради тоа што треба да седат на исто место неколку дена.

Овие три хороскопски знаци се вистински екстроверти на кои најтешко им паѓа самоизолацијата.

Близнаци

На Близнаците им е доста и сакаат да одат да се забавуваат. Ним им е незамисливо вечерите да ги поминуваат дома, со книга или серија. Тие едноставно се многу отворени и многу друштвени личности кои не научиле да уживаат во друштвото на самите себе.

Вага

Вагите се зависни од другите луѓе кога е во прашање забавата и разонодата. Иако не се луди како Близнаците, на Вагите навистина им недостигаат дружењата и забавите па веќе планираат што ќе прават за неколку месеци, каде ќе патуваат и кого ќе видат.

Овен

На Овните им фали авантура. Тие се вистински авантуристи на кои денот не им е добар доколку во него не дознале или откриле нешто ново, направиле нешто спонтано или тотално луди. Иако некои Овни изгледаат навистина интровертно, кога ќе ги запознаете ќе сфатите дека тоа е далеку од вистината. Сепак, она што ги разликува од екстроверните Близнаци е фактот дека знаат како да уживаат во сопственото друштво.

Можеби ќе ве интересира:

Бидете одговорни: Пандемијата уште не е готова

Шопинг во време на пандемија: Како да тестирате парфеми безбедно?

Како да исчистите пегла која загорела?

×

Следете не