Ден

Нова седница на Советот за безбедност во „Вила Водно“

Денеска со почеток во 12 часот во „Вила Водно“ ќе се одржи нова седница на Советот за безбедност, која ја предводи претседателот Стево Пендаровски.

Покрај постојаните членови на Советот, на покана на претседателот Пендаровски ќе присуствува и министерот за здравство, Венко Филипче.

Од кабинетот на претседателот посочуваат дека веднаш по завршувањето на седницата, Пендаровски ќе даде изјава за јавноста со заклучоците од седницата.

Можеби ќе ве интересира:

Осуммина починати, 136 нови потврдени случаи на заразени со коронавирус

Малолетник прободен кај Зелен пазар во Скопје

Лични карти и пасоши во Скопје ќе се издаваат и во сабота и недела

×

Следете не