Ден

Новиот бизарен тренд го преплави Инстаграм

Изминативе години сведочиме на бројни луди бјути трендови на Инстаграм, но трендот кој сега ги преплави социјалните мрежи е најлудиот до сега.

Маникирите инспирирани од коронавирусот станаа вирален хир и навистина е изненадувачки колку луѓе одлучија да ја обележат пандемијата на своите нокти.

Од ковид-19 натписи, преку вирус-принт, до нокри со маски и тоалетна хартија, ова се некои од најкреативните корона маникири:

https://www.instagram.com/p/B9XDnIZIYh7/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/B9ok6VZFxLq/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/B9vxYarlTVh/?utm_source=ig_embed

Можеби ќе ве интересира:

Како да исчистите пегла која загорела?

Во продажба е најновото издание на енигматскиот магазин „Лавиринт“

Александар Тодески

Интервју со Ристиќ: Состојбата со фрлањето ѓубре е полоша, но има повеќе граѓани кои прават акции

×

Следете не