Ден

Нолито во самоизолација: Сопругата ми купи цел камион тоалетна хартија

Крилото на Севиља, Нолито раскажува како оди неговиот секојдневен живот, во затворен простор.

– Признавам дека сопругата ми купи цел камион тоалетна хартија. Дома, тренирам неколку часа на ден, следејќи ги упатствата на тренерите, за да не изгубам форма. Важно е да бидеме во совршена форма кога повторно ќе играме, рече тој за „Марка“.

Има многу работи што треба да се направат по дома, според него.

– Имаме три деца кои постојано се шегуваат. Сега гледам серии на „Нетфликс“,но ми остануваат уште многу филмови, рече тој.

Нолито додаде дека му недостасува нормален живот со семејството, како и тренинзи со соиграчите и натпревари.

Можеби ќе ве интересира:

Поранешен НБА кошаркар кон Трамп: Направи нешто, е**н кловну!

Stefanija Kuzmanovska

Стадионот на Сити ќе стане терен за обука на лекарите

Stefanija Kuzmanovska

Француските клубови остануваат без 110 милиони евра заради коронавирусот

×

Следете не