Ден

Од полноќ поевтинуваат горивата

Бензините и дизелот од ноќеска на полноќ ќе поевтинат за половина денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

Од вечерва на полноќ малопродажните цени на еуросупер БС-95, еуросупер БС-98, еуродизел (Д-Е V) се намалуваат за половина денар и ќе изнесуваат: 57 денари, 59 денари и 49 денари за литар.

Малопродажната цена на ккстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) останува на исто ниво – 37,5 денари за литар.

Малопродажната цена на мазутот М-1 НС се намалува за 0,167 денари на 23,260 денари за килограм.

Можеби ќе ве интересира:

Грант од Јужна Кореја од 700.000 евра за модерна дигитална Царинска управа

Ангеловска: Бележиме подобрување во делот на даночните приходи

Истекува рокот за коригирање на даночните пријави

Александар Тодески
×

Следете не