Ден

Опра донира 10 милиони долари за борбата со пандемијата

Познатата водителка Опра Винфри издвои 10 милиони долари наменети за помош во борбата против пандемијата со коронавирусот.

„Донирам 10 милиони американски долари за да им помогнам на Американците за време на оваа пандемија во градовите во целата земја и во областите каде што пораснав“, објави Винфри на својот профил на Твитер.

Еден милион долари се наменети за Американскиот фонд за храна, поради тоа што Опра смета дека многу луѓе не можат во овој момент да си дозволат да имаат доволно за преживување.

Можеби ќе ве интересира:

KNOCKED ME DOWN на Галоски – летен хит кој веќе го освојува Балканот

Во продажба е првиот број на енигматскиот магазин „Лавиринт Плус“

Александар Тодески

Нега на кожа по примерот на Мерилин Монро

×

Следете не