fbpx
Connect with us

Спорт

Осминафинални парови за ЛШ: ПСЖ ќе се пресмета со Манчестер Јунајтед

Во седиштето на УЕФА во Нион попладнево со жрепка беа извлечени паровите од осминафиналето во Лигата на шампиони.

Жрепката одлучи актуелниот шампион Челзи да ја продолжи одбраната на титулата против Лил, додека во втората француско – англиска пресметка ќе се сретнат ПСЖ и Манчестер јунајтед.

Реал Мадрид за противник ја доби Бенфика, додека Баерн Минхен ќе игра против Атлетико Мадрид:

Лига на шампиони, осминафинале:

Бенфика – Реал Мадрид

Виљареал – Манчестер сити

Атлетико Мадрид – Баерн Минхен

Салцбург – Ливерпул

Интер – Ајакс

Спортинг – Јувентус

Лил – Челзи

ПСЖ – Манчестер јунајтед

Првите средби ќе се играат на 15/16/22/23 февруари, додека пак реваншите се на програмата 8/9/15/16 март.

loading...
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Advertisement
Advertisement