Ден

Осум играчи на Вест Хем имаат симптоми на коронавирус

Осум играчи на Вест Хем имаат симптоми на коронавирус и се во изолација.

Во почетокот на март, менаџерот на „чеканите“, Дејвид Мојс беше во изолација, откако беше во контакт со менаџерот на Арсенал, Микел Артета, кој беше позитивен за коронавирусот.

Со Мојс остваријаконтакт и неколку играчи, по што Вест Хем одржа неколку тренинзи.

Можеби ќе ве интересира:

Робен размислува за продолжување на фудбалската кариера

„Ролан Гарос“ доби нов термин, почнува на 27 септември

Ракитиќ: Ако Ла Лига не продолжи, Барселона треба да биде прогласена за шампион

×

Следете не