Ден

Пласидо Доминго пуштен од болница по заразата со коронавирусот

Шпанскиот тенор Пласидо Доминго објави дека во понеделникот излезе од болница во Акапулко, на југот од Мексико, во која беше примен по компликациите предизвикани од инфекција со ковид-19.

„Дома сум и добро се чувствувам. За несреќа, одма по првите симптоми бев под лекарски надзор поради моите години и други болести. Докторите веднаш се посомневаа на корона, што многу ми помогна“, напишал 79-годишниот пејач.

Пласидо вели дека го продолжува лекувањето дома во Акапулко.

https://www.instagram.com/p/B-XsD6aq6r_/?utm_source=ig_embed

Музичарот на 22 март објави дека е заразен со коронавирусот.

Доминго веќе неколку месеци е мета на обвинувања за сексуално злоставување, поради кои морал да даде отказ од местото директор на Операта во Лос Анџелес и да откаже неколку настапи.

Можеби ќе ве интересира:

KNOCKED ME DOWN на Галоски – летен хит кој веќе го освојува Балканот

Во продажба е првиот број на енигматскиот магазин „Лавиринт Плус“

Александар Тодески

Нега на кожа по примерот на Мерилин Монро

×

Следете не