Ден

Пожар избувна во возило на скопјанец

Денес околу 01.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во село Визбегово настанал пожар во патничко возило „форд ескорд“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на И.А.(46).

„Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита, а увид на местото извршила екипа од полициската станица Чаир. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, информираат од МВР.

Можеби ќе ве интересира:

Неспроведувањето на Труфуновски го одложи рочиштето за „Ласкарци“

Грабеж во аптека во Ново Лисиче

Во Арачиново загина 22 годишно момче