Ден

Приведен виничанец осомничен дека силувал малолетно лице

Полициски службеници вчера во Виница го лишиле од слобода 66-годишниот виничанец Л.И. поради постоење основи на сомнение дека сторил полов напад врз малолетно лице.

„Вчера во 15:40 часот на ул.„Димитар Осоговски“ во Виница полициски службеници го лишиле од слобода Л.И.(66) од Виница, постапувајќи по претходна пријава за постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „полов напад врз малолетно лице кое не наполнило 14 години“, асоопшти МВР.

За настанот бил известен јавен обвинител, а увид на местото извршила екипа од Полициска станица Виница. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Можеби ќе ве интересира:

Тепачка во угостителски објект во Сарај

Кичевчанка си нашла неексплодирана мина во подрум

Четириесет и шест кривични пријави за лица кои не го почитувале полицискиот час

Александар Тодески
×

Следете не