Ден

Ракетен напад врз ирачката база Таџи каде се наоѓаат американските војници

Ирачката воена база Таџи беше мета на ракетен напад, јави телевизијата Хадас.

Во базата Таџи, која се наоѓа северно од Багдад, стационирани се и американски војници.

Засега нема детали кој го извел нападот, ниту дали има евентуално жртви.

Можеби ќе ве интересира:

Сервер за дијалогот меѓу Белград и Приштина: Трамп бара каков било меѓународен успех кој би го свртел вниманието од неговиот импичмент

Никола Поповски

Медиуми: Со Мировниот план, големите еврејски населби ќе и припаднат на еврејската држава

Никола Поповски

Јужна Кореја со петиција против коронавирусот, Северна Кореја со карантин

Никола Поповски