Ден

Робен размислува за продолжување на фудбалската кариера

Поранешниот играч од средниот ред на Баерн Минхен, Арјен Робен, може да ја продолжи кариерата. Тој доби понуда од бразилскиот Ботафого.

„Контактирав со Робен, му понудивме понуда. Нема да биде лесно, затоа што тој не играше некое време. Ако реши да се врати, тој може да заработи четири пати повеќе од нас отколку на кое било друго место“, изјави потпретседателот на бразилскиот клубот Рикардо Ротенберг.

Сезоната 2018/19 беше последна за холандскиот фудбалер

Можеби ќе ве интересира:

„Ролан Гарос“ доби нов термин, почнува на 27 септември

Ракитиќ: Ако Ла Лига не продолжи, Барселона треба да биде прогласена за шампион

Ѓоковиќ: Ќе имам дилема ако АТП каже дека има задолжителна вакцинацијата

×

Следете не