Ден

Робен размислува за продолжување на фудбалската кариера

Поранешниот играч од средниот ред на Баерн Минхен, Арјен Робен, може да ја продолжи кариерата. Тој доби понуда од бразилскиот Ботафого.

„Контактирав со Робен, му понудивме понуда. Нема да биде лесно, затоа што тој не играше некое време. Ако реши да се врати, тој може да заработи четири пати повеќе од нас отколку на кое било друго место“, изјави потпретседателот на бразилскиот клубот Рикардо Ротенберг.

Сезоната 2018/19 беше последна за холандскиот фудбалер

Можеби ќе ве интересира:

Таткото на Ноле: Димитров е виновен за заразата

Надал: Не сакам да гледам натпревари без навивачи, ништо не може да ја замени нивната енергија

Арсенал во преговори со Обамејанг за да го задржи до 2023 година

×

Следете не